“Już mi się zwróciło…” Andrzej Fedorowicz – Witraż Sp. z o.o. SP.K.

  1. Na dzień dzisiejszy najcenniejszą funkcją programu (dla nas) jest podawanie wiarygodnych danych dotyczących dźwiękochłonności. Szczególnie jest to istotne w przypadku inwestycji.
  2. Program zwraca się w zasadzie po przeliczeniu jednej budowy, szczególnie w przypadku, kiedy z wyliczeń wyjdzie, że można zastosować tańszą szybę i uzyskać zakładane parametry Rw. Większość producentów bazuje na dzień dzisiejszy na Rw szyby nie stosując przy okazji korekty powierzchniowej. My możemy przedstawić inwestorowi rzetelne wyliczenie i dzięki temu zyskujemy w jego oczach (choć są też tacy, którzy mówią nam, że skoro inny producent tak napisał na ofercie to za to odpowiada).
  3. Wyliczenia współczynników Rw z pakietem od różnych producentów też się często przydaje. Wiadomo, że takie samo szkło powinno dać taki sam wynik. Ale producenci mają różne badania i  wyniki. Pomaga nam to też dobrać odpowiedni pakiet (producenta) aby zmieścić się w wymaganiach inwestora i nie zmieniać pakietu na droższy.
  4. Oczywiście przeliczenie Rw przy założonym nawietrzaku też często otwiera oczy inwestorom.
Tagi:
Autor: SimplaFaktor
Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej wykonuje badania okien oraz drzwi zewnętrznych bezpośrednio w fabryce producenta. Jest to jedyne w Polsce laboratorium notyfikowane, akredytowane oferujące taką możliwość.